Aktualności

Katowice. Rusza projekt „Wspólna harmonia”

03/10/2023 


Z początkiem października 2023 roku ruszył projekt “Wspólna harmonia”, który finansowany jest przez Fundację ARP, a realizuje go Fundacja Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna w Katowicach. Głównym celem tego projektu jest poprawa jakości życia seniorów oraz wsparcie rodzin poprzez różnorodne działania edukacyjne i społeczne.
Projekt ma na celu:
  • Wsparcie Seniorów: W projekcie planujemy dostarczyć seniorom narzędzi i wiedzy potrzebnych do zrozumienia i radzenia sobie z różnymi aspektami ich życia w lokalnej społeczności. Dzięki szkoleniom, konsultacjom prawym i działaniom promującym bezpieczeństwo w sieci seniorzy zyskują większą pewność siebie i samodzielność. To niezwykle ważne, by seniorzy mogli liczyć na wsparcie merytoryczne, jak i budować więzi i znajomości. Projekt ten daje taką możliwość.
  • Wsparcie Rodzin: Dla rodzin projekt zapewnia dostęp do konsultacji prawnych, które pomagają rozwiązywać problemy prawne związane z życiem rodzinnym. Nasi adwokaci służyć będą rodzinom zarówno w zakresie doradczym, jak również w tworzeniu różnego rodzaju pism urzędowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia kreatywne dla dzieci – zgłosiło się blisko 30 dzieci, które chcą spędzić czas kreatywnie. To niezwykle ważne, by dać dzieciom ciekawą alternatywę z dala od komputera czy telefonu. Ponadto planujemy również wspólne wyjścia do restauracji w poszerzaniu palety smaków, jak również do kina na ciekawy rodzinny film, dzięki czemu pogłębione zostaną więzi rodzinne.
    Projekt zachęca do aktywnego uczestnictwa w społeczności poprzez udział w różnego rodzaju wydarzeniach i działaniach. To może pomóc w zwalczaniu izolacji społecznej i poprawie samopoczucia uczestników. Dzięki tym aktywnościom zarówno seniorzy jak i rodziny skorzystać mogą ze wsparcia merytorycznego, jak również tworzyć międzypokoleniową harmonię.

    Serdecznie zapraszamy rodziny i seniorów do uczestnictwa w tym projekcie! Spędźcie z nami czas!

Piknik w Bielsku – Białej
30 lat Zakonu Maltańskiego na Śląsku
Piknik Rodzinny w Świerklańcu
Plenerowe spotkania z pierwsza pomocą
Piknik Rodzinny w Katowicach
Rok pomocy humanitarnej dla osób Ukrainy

Fundacja Pomoc Maltańska

Maltańska Służba Medyczna ul. Wita Stwosza 41, 40-042 Katowice