Aktualności

Bielsko – Biała, warsztaty jak rozmawiać z nastolatkiem ?

13/11/2023 


W poniedziałek 13.11.2023 w bielskim Klubie Rodzinnym odbyły sie warsztaty zatytułowane „Jak rozmawiać z nastolatkiem?”

Jednym z kluczowych punktów było zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest empatia podczas rozmów z nastolatkiem. Prowadzący zachęcali do stawiania się w miejscu młodej osoby, co pozwala lepiej zrozumieć jej perspektywę i potrzeby. Omawiano również skuteczne strategie radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz sposoby budowania zaufania.

Warsztaty nie tylko dostarczyły teoretycznej wiedzy, ale również pozwoliły na praktyczne ćwiczenia, dzięki którym uczestnicy mogli bezpośrednio zastosować zdobytą wiedzę. Było to niezwykle wartościowe, zwłaszcza dla rodziców i nauczycieli, którzy codziennie mają do czynienia z wyzwaniami komunikacyjnymi związanymi z wiekiem nastoletnim.

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy podkreslali, że czują się lepiej do budowania zdrowych relacji z nastoletnim dzieckiem.

Maltańskie Kluby Rodzinne powstały m.in. po to, aby silnie wzmacniać relacje rodzinne, aby podkreslać istotę rodzinnego dialogu i zdobywać praktyczną wiedzę w procesie życia społecznego, zwłaszcza w rodzinie.

Piknik w Bielsku – Białej
30 lat Zakonu Maltańskiego na Śląsku
Piknik Rodzinny w Świerklańcu
Plenerowe spotkania z pierwsza pomocą
Piknik Rodzinny w Katowicach
Rok pomocy humanitarnej dla osób Ukrainy

Fundacja Pomoc Maltańska

Maltańska Służba Medyczna ul. Wita Stwosza 41, 40-042 Katowice