Letnie wyjazdy rodzinne

Od ponad 2013 lat w Grobnikach (woj. opolskie) oraz w Rudach Raciborskich (woj. ślaskie) odbywają się letnie wyjazdy rodzinne. To czas i miejsce, gdzie całe rodziny mogą pobyć razem, to również czas wytchnienia dla rodziców z dziećmi z niepełnosprawnością. Staramy zapewnić maksymalny komfort, rozrywkę oraz opiekę przez naszych wolontariuszy.

 

 

W dniach 24-25.06.2023 odbył się kolejny Rodzinny Wyjazd do Grobnik. Uczestnicy odwiedzili m.in. zoo w Ostrawie, które jest jednym z największych zoo w Europie. Nieodzownym punktem programu była Msza święta w parafii św. Jana Chrzciciela w Grobnikach, po której odbył się piknik rodzinny. Cieszymy się ze tym razem dołączymy do nas dwie nowe rodziny. Jak zawsze serdecznie dziękujemy społeczności grobnickiej za ciepłe przyjęcie w wspólnie spędzony czas. Wyjazdy do Grobnik odbywają się rokrocznie od 10 lat.

 

W dniach 17 – 18 lipca 2021 roku w Pocysterskim Zespole Klasztorno – Pałacowym w Rudach Raciborskich (woj. śląskie) odbył się Weekend Maltański, zorganizowany przez Fundację Pomoc Maltańską – Maltańska Służbę Medyczną. Uczestnikami wyjazdu były rodziny z dziećmi z niepełnosprawnością z Katowic oraz Rudy Śląskiej. Czas pobytu w Rudach był doskonałą okazją do aktywizacji społeczno – kulturalnej. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić historyczny Zamek Piastów Śląskich w Raciborzu, Muzeum Cystersów w Rudach Raciborskich, a także wysłuchać krótkiej prelekcji poświęconej historii wizerunku Matki Bożej z Filermo. Podczas wyjazdu nie zabrakło również atrakcji: jak przejazd kolejką wąskotorową oraz wspólnych plenerowych gier i zabaw. Moc atrakcji i zwiedzania przyczynił się do wielkiej radości i uśmiechu na twarzach wszystkich uczestników.
Cieszymy się z obecności członków Związku Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Kapelana Maltańskiego ks. Michała Palowskiego, który sprawował niedzielną Mszę świętą.
Dziękujemy naszym niezawodnym darczyńcom za wsparcie i życzliwość. Mamy nadzieję na kolejny wyjazd.
Aleksandra Węglarzy
– koordynator wyjazdu

Piknik w Bielsku – Białej
30 lat Zakonu Maltańskiego na Śląsku
Piknik Rodzinny w Świerklańcu
Plenerowe spotkania z pierwsza pomocą
Piknik Rodzinny w Katowicach
Rok pomocy humanitarnej dla osób Ukrainy

Fundacja Pomoc Maltańska

Maltańska Służba Medyczna ul. Wita Stwosza 41, 40-042 Katowice