Aktualności

„Kolorowe Stwory & Potwory” w Klubie Rodzinnym w Katowicach

06/08/2023 


Wydarzenie arteterapeutyczne „Kolorowe Stwory & Potwory” było niezwykłą przygodą pełną kreatywności i radości. Zgromadziliśmy się w siedzibie Klubu Rodzinnego w Katowicach, by wspólnie odkrywać tajemnice sztuki i wyobraźni.

Dzieci wraz z ich rodzicami wzięły udział w różnorodnych działaniach artystycznych, które pobudzały wyobraźnię i pozwalały wyrazić emocje poprzez sztukę. Malowaliśmy i rysowaliśmy własne kolorowe stwory oraz potwory, które zrodziły się z naszych marzeń i fantazji.

Atmosfera spotkania była serdeczna i pełna radości. Nie było znaczenia, czy ktoś miał wcześniejsze doświadczenie artystyczne – wszyscy mogli poczuć się swobodnie, eksplorując swoje umiejętności i czerpiąc inspirację z innych uczestników.

Arteterapia okazała się wspaniałym sposobem na budowanie więzi rodzinnych. Dzieci i rodzice wspólnie tworzyli, wymieniając się pomysłami i wspierając się nawzajem. To była doskonała okazja, by spędzić czas razem, z dala od codziennych obowiązków, i pozwolić sobie na odrobinę radości i beztroski.

Na zakończenie spotkania każde dziecko i rodzic mogli zabrać swoje dzieła sztuki do domu, jako pamiątkę i przypomnienie o wyjątkowym czasie spędzonym razem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zaangażowanie. „Kolorowe Stwory & Potwory” przyniosły nam wiele radości i wzruszeń, pokazując, że sztuka może być potężnym narzędziem terapeutycznym, które zbliża ludzi i rozwija wyobraźnię. Wierzymy, że to nie będzie nasza ostatnia arteterapeutyczna przygoda i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Do zobaczenia wkrótce!

Piknik w Bielsku – Białej
30 lat Zakonu Maltańskiego na Śląsku
Piknik Rodzinny w Świerklańcu
Plenerowe spotkania z pierwsza pomocą
Piknik Rodzinny w Katowicach
Rok pomocy humanitarnej dla osób Ukrainy

Fundacja Pomoc Maltańska

Maltańska Służba Medyczna ul. Wita Stwosza 41, 40-042 Katowice