Aktualności

Najnowszy numer „Krzyża Maltańskiego”

26/06/2024 


Drogie Rodziny.
Oddajemy w Wasze ręce najnowszy numer “Krzyża Maltańskiego”, w którym możecie zapoznać się z czerwcową aktywnością Fundacji. A jest tego naprawdę imponująca ilość. Tematem przewodnim numeru jest wizyta delegacji Zakonu Maltańskiego z Francji.  Dzięki niezawodnej współpracy międzynarodowej mogliśmy natychmiastowo nieść pomoc uchodźcom z Ukrainy. Przypomnijmy, że szacunkowa wartość pomocy dla uchodzców to ponad 100 mln PLN.  Pomoc dla uchodzców dalej trwa, jednak ma już zupełnie inny format dopasowany do ich konkretnych potrzeb.
Numer na kolejnych stronach ukazuje działalność lokalną oddziałów. Wolontariusze w czerwcu wykonali gigantyczną i wspaniałą pracę społeczną, zarówno medyczną jak i społeczną. W wydaniu nie zabrakło również rozważania o. Marka Pieńkowskiego, relacji z Konwentu ZPKM, relacji z działalności edukacyjnej (Maltańskie Centrum Edukacji), działań społecznych (Maltański Klub Seniora, Maltański Klub Rodzinny) czy działań projektowych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w sposób natychmiastowy odpowiedzieli na prośbę i wysłali materiały do składu publikacji. Odrębne podziękowania składamy pracownikom Fundacji, którzy jako wolontariusze – po swoich zawodowych obowiązkach – bardzo pomogli przy zamknięciu publikacji.
Mamy nadzieję, że czerwcowy numer będzie odebrany pozytywnie przez szerokiego grono czytelników. W tym miejscu bardzo prosimy o dalszy kolportaż do darczyńców, wolontariuszy, pracowników, partnerów oraz instytucji samorządowych.
Życzymy udanej lektury i zachęcamy do dalszej niezawodnej współpracy.
Zespół redakcyjny

 

Piknik w Bielsku – Białej
30 lat Zakonu Maltańskiego na Śląsku
Piknik Rodzinny w Świerklańcu
Plenerowe spotkania z pierwsza pomocą
Piknik Rodzinny w Katowicach
Rok pomocy humanitarnej dla osób Ukrainy

Fundacja Pomoc Maltańska

Maltańska Służba Medyczna ul. Wita Stwosza 41, 40-042 Katowice