Aktualności

Wyjazd integracyjny do Wisły

26/11/2023 


W miniony weekend, w Wiśle odbył się wyjazd integracyjny do Wisły dla osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i wolontariuszy. Oto wspomnienia jednego z nich: „Wyjazd rozpoczął się od wspólnej kolacji i ogniska, które rozgrzało nas mimo mroźnego wieczoru. Następnego dnia ruszyliśmy na pieszą wycieczkę w góry. Pogoda dopisała, a cudownie sypiący śnieg pozwolił na zorganizowanie bitwy na śnieżki na tle panoramy Beskidów. Po obiedzie poszliśmy do centrum gdzie w doborowym towarzystwie wypiliśmy gorącą czekoladę. Nie zabrakło
wspólnego biesiadowanie przy grach karcianych, planszówkach, tenisie stołowym, bilardzie i piłkarzykach, a także codziennych zajęć sportowych i z pierwszej pomocy. Na stołach królowały przepyszne domowe wypieki naszych wolontariuszek. W niedzielę uczestniczyliśmy w nabożeństwie w pobliskiej kaplicy, a niektórzy z nas służyli przy ołtarzu. Przez cały wyjazd panowała niezwykle cudowna, przyjacielska, a właściwie rodzinna atmosfera. Liczymy na kolejne takie wydarzenia.”
Projekt „Szerokie horyzonty – aktywna integracja dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin.” został dofinansowany przez Śląski Urząd Wojewódzki.

Piknik w Bielsku – Białej
30 lat Zakonu Maltańskiego na Śląsku
Piknik Rodzinny w Świerklańcu
Plenerowe spotkania z pierwsza pomocą
Piknik Rodzinny w Katowicach
Rok pomocy humanitarnej dla osób Ukrainy

Fundacja Pomoc Maltańska

Maltańska Służba Medyczna ul. Wita Stwosza 41, 40-042 Katowice