Aktualności

III edycja Maltańskiego Dnia Rycerskiego w Warszawie

15/10/2023 


W dniu 14 października 2023 odbyła się Warszawie III edycja Maltańskiego Dnia Rycerskiego w CDSW (Centrum Dawnych Sztuk Walk).

Tegoroczne wydarzenie ma wyjątkową oprawę, gdyż składa się z dwóch części, jest też bogate w różnorodne aktywności, mające przybliżyć ideę wolontariatu, ale przede wszystkim stanowić integrację dzieci, młodzieży i dorosłych wokół idei pomocy innym. Ideały rycerskie, tak ważne dla kształtowania młodzieży były realizowane poprzez aktywność sportową, opartą o Współczesny Trening Rycerski. Walki grupowe i indywidualne, wspólne zabawy oraz poznawanie czym jest praca zespołowa, wsparcie każdego z członków zespołu, odpowiedzialność za innych, a przede wszystkim świetna zabawa, gwarantowały moc niezapomnianych przeżyć. Niezawodni wolontariusze Pomocy Maltańskiej – Maltańskiej Służby Medycznej i Wolontariatu Maltańskiego jeszcze raz udowodnili, że oprócz troski o potrzebujących, mogą wspólnie realizować pasje i dobrze spędzić czas.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom za obecność, znakomitą zabawę i wspólnie spędzony czas, a na co dzień za pracę na rzecz osób potrzebującym, a CDSW za tradycyjnie ciepłe przyjęcie i profesjonalną organizację spotkania. Drugi dzień naszego spotkania zbliża się wielkimi krokami, do zobaczenia!
Zadanie realizowane jest przez Fundację Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach konkursu Po Pierwsze Rodzina.

Piknik w Bielsku – Białej
30 lat Zakonu Maltańskiego na Śląsku
Piknik Rodzinny w Świerklańcu
Plenerowe spotkania z pierwsza pomocą
Piknik Rodzinny w Katowicach
Rok pomocy humanitarnej dla osób Ukrainy

Fundacja Pomoc Maltańska

Maltańska Służba Medyczna ul. Wita Stwosza 41, 40-042 Katowice