Aktualności

Krzeszowie. Zaproszenie do Maltańskiego Klubu Seniora

03/10/2023 


– Masz 60 lat, lub więcej,
– Wiek dla Ciebie to tylko liczba
– Nie chcesz odkładać życia na potem
– Chcesz zrobić coś dobrego
Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś 4xTAK, to szukamy właśnie Ciebie!
Już dziś 3.10.2023 ruszamy z Maltańskim Klubem Seniora w Krzeszowicach. Przyjdź i dowiedz się więcej ! Poznajmy się przy wspólnej kawie i rozmowie.
Maltański klub seniora to program aktywizacji osób w wieku 60+ działający już z sukcesami w Katowicach i Bielsku-Białej. Kluby działają również w Warszawie oraz Poznaniu.
Teraz dzięki wsparciu finansowemu województwa Małopolskiego rozpoczynamy w Krzeszowicach dwuletni projekt o wartości 110 857 zł. Kwota dofinansowania to 62 000 zł.
O projekcie:
Zadanie skierowane jest do seniorów z gminy Krzeszowice i Zabierzów. W ramach realizacji zadani szczególny nacisk zostanie położony na zaproszenie do udziału w zadaniu seniorów z obszarów wiejskich. Głównym celem projektu jest zaangażowanie seniorów z w.w. gmin w wolontariat prowadzony przez fundację, poprzez stworzenie klubu seniora.  Seniorzy będą mieli możliwość stworzenia systemu samopomocy na ternie 2 gmin, oraz integrację z młodszymi pokoleniami obecnie zaangażowanymi w wolontariat w ramach fundacji. Dzięki szeregu działań seniorzy będą mieli możliwość dołączyć do struktur fundacji, zintegrować się we własny gronie, ale również z młodszym pokoleniem, stworzyć system samopomoc, oraz promować postawy obywatelskie wśród najstarszych w ramach wydarzeń plenerowych, oraz prezentować pozytywne wzorce dla reszty społeczeństwa. W ramach klubu seniora zorganizowany zostanie cykl spotkań integracyjnych, organizacyjnych, oraz szkoleń (m.in. z obsługi komputera i smartfona), oraz plenerowych spotkań promocyjnych.

Piknik w Bielsku – Białej
30 lat Zakonu Maltańskiego na Śląsku
Piknik Rodzinny w Świerklańcu
Plenerowe spotkania z pierwsza pomocą
Piknik Rodzinny w Katowicach
Rok pomocy humanitarnej dla osób Ukrainy

Fundacja Pomoc Maltańska

Maltańska Służba Medyczna ul. Wita Stwosza 41, 40-042 Katowice